Spływ: Majówka

Majówka 2014

Zapraszamy na kilkudniowy, weekendowy spływ górnym odcinkiem szlaku kajakowego Drawy. Jednym z najpiękniejszych odcinków rzek nizinnych w Polsce. Wycieczkę kajakową rozpoczynamy w okolicy Złocieńca, a zakończymy przed Poligonem Drawskim. Noclegi zaplanowaliśmy na urokliwych polach namiotowych nad brzegiem rzeki. Zapewniamy wszelkie udogodnienia, aby ta wyprawa kajakowa była niezapomnianym przeżyciem.

Dzień pierwszy /30 kwietnia/

Imprezę rozpoczynamy w miejscowości Mielenko Drawskie – pole namiotowe nad brzegiem Drawy. Pierwszego dnia nie spływamy. Jest to dzień, w którym dojeżdżają uczestnicy imprezy. Polecamy przyjazd w godzinach 14-21:00. Rozstawiamy namioty, przygotowujemy miejsca noclegowe. Wieczorem dopełniamy wszelkich formalności i zaczynamy imprezę integracyjną przy ognisku.

Dzień drugi /01 maja/

Śniadanie o 9:00. Nie zwijamy obozowiska i pakujemy bagażu. Około godziny 11:00 rozpoczynamy kajakową część imprezy. Wsiadamy do mikrobusów i wyjeżdżamy w górę rzeki na początek pierwszego etapu spływu. Po 15 minutach docieramy na start w Dalewie. Krótkie szkolenie kajakowe i ruszamy na szlak. Ten pierwszy etap jest mniej wymagający, by każdy miał czas na naukę wiosłowania i zabawę z kajakiem. Po 15 kilometrach dopływamy do Mielenka Drawskiego, gdzie już czekają nasze bagaże. Po rozstawieniu namiotów, mamy czas na zjedzenie obiadokolacji, wędkowanie, siatkówkę, kąpiel w rzece czy spacer do sklepu. Wieczorem ognisko przygotowane przez organizatora.

Dzień trzeci /02 maja/

Śniadanie o 9:00. O 11:00 kończymy pakowanie naszego bagażu do przyczepy, która zabierze je na następny biwak nad brzegiem pięknego jeziora Lubie. My wsiadamy do kajaków. Przed nami 3,5 godziny spływu wśród przepięknych lasów i na koniec jeziorem Lubie. Po dopłynięciu do biwaku kończymy drugi etap naszej wyprawy. Przygotowujemy obozowisko i oddajemy się leniuchowaniu. Wieczorem mecz siatkówki i wspólne ognisko.

Dzień czwarty /03 maja/

Śniadanie około 9:00. 10:00 – Kończymy zwijanie namiotów i wyruszamy na kolejny etap wyprawy. Ostatni dzień spływu i przepiękny odcinek Drawy. Przez wielu kajakarzy jest on uznawany za wymagający i jednocześnie najpiękniejszy odcinek górnej Drawy. Po przepłynięciu dwóch kilometrów, wpływamy na otwarty dla turystów teren poligonu wojskowego. Drawa zaczyna przyśpieszać i docieramy do bystrza, gdzie trzeba będzie się wykazać umiejętnościami zdobytymi w poprzednich dniach. Woda jest krystalicznie czysta, a Drawa płynie wśród przepięknych lasów, porastających wysokie brzegi. Docieramy do przesmyku między jeziorami Dębno Małe i Wiry. W tym miejscu kończymy nasz spływ. Zdajemy powierzony sprzęt i wracamy do biwaku.
Zakończenie imprezy przewidujemy około godziny 17:00.

 

CENA: 249,00 zł  / osoba / bez wyżywienia

CENA: 470,00 zł  / osoba / z wyżywieniem

Cena zawiera:
  • kajaki turystyczne, wiosła, kamizelki asekuracyjne
  • transport uczestników na etapy spływu i powrotny na pola namiotowe
  • transport bagażu
  • opłacony pobyt na polach namiotowych
  • opiekę doświadczonego pilota
  • krótkie szkolenie kajakowe
  • ubezpieczenie NNW
  • rekreacyjny sprzęt sportowy
  • kiełbaski na ognisko w pierwszym dniu
  • w opcji z wyżywieniem: 4 x produkty na śniadanie, kawa, herbata i 3 x obiadokolacja

Ponad to oferujemy wypożyczenie namiotów, worków kajakowych i innego sprzętu biwakowego.

MAJÓWKA
TERMIN SPŁYWU SYMBOL
30.04. do 03.05.2020 M1 M1+Wyżywienie

wypełnij formularz

Warunki uczestnictwa

Jeżeli pragną Państwo otrzymać dodatkowe informacje o ofercie lub uzgodnić indywidualne warunki – prosimy o kontakt telefoniczny 607 20 11 25 lub mailowy arkadia@arbruka.com