Czerwcowy weekend

Spływ kajakowy Drawa - czerwiec 2014

Zapraszamy na pięciodniowy spływ szlakiem Drawy. Trasa spływu zawiera najatrakcyjniejszy odcinek rzeki. Cechą spływu jest to, że zaplanowaliśmy stałe miejsce biwakowe, a na poszczególne etapy dojeżdżamy mikrobusami. Nie musimy każdego dnia zwijać obozowiska i przenosić się na kolejne pola namiotowe. W połączeniu z innymi udogodnieniami, jest to bardzo wygodna forma wypoczynku na spływie kajakowym.

 

TERMIN: środa, Boże Ciało, piątek, sobota, niedziela (5 dni)

 

PLAN SPŁYWU „CZERWCOWY WEEKEND”:

Pierwszy dzień spływu /środa/

W godzinach popołudniowych spotkanie Uczestników w Mielenku na polu namiotowym Jędrkowe Zakole. Będzie to nasze stałe miejsce biwakowe, więc możemy już rozstawiać namioty i dopełniać wszelkich formalności. Wieczorem ognisko z kiełbaskami i nie tylko. Przy ognisku zostanie omówiony szczegółowy plan imprezy.

Drugi dzień spływu /Boże Ciało/

Śniadanie około godziny 9:00. Po śniadaniu przygotowujemy się do spływu kajakowego i mikrobusami jedziemy do Złocieńca (10min.). Tu krótkie szkolenie kajakowe i omówienie trasy spływu. Ten etap spływu zakończymy we wsi Dalewo. Trasa spływu ma 12 km długości. Po dopłynięciu do mety etapu, mikrobusami wracamy do naszego biwaku. Po obiadokolacji czas do dyspozycji Uczestników. Wieczorem gry sportowe i oczywiście spływowe ognisko.

Trzeci dzień spływu /piątek/

Po śniadaniu wracamy na nasz szlak kajakowy. Podróż mikrobusami do wczorajszej mety zajmie tylko 10 minut i już spływamy dalej. Tego dnia spływ zakończymy na naszym polu namiotowym. Nadal spływamy przez Drawski Park Krajobrazowy. Długość odcinka wynosi 15 km. Po obiadokolacji odbędą się zawody strzeleckie o „Nagrodę Spływu”. Dzień zakończymy przy wspólnym ognisku.

Czwarty dzień spływu /sobota/

Kajaki mamy na polu namiotowym, więc dziś nie podróżujemy samochodami. Kontynuujemy naszą wycieczkę kajakową do jeziora Lubie. Rzeka mocno meandruje i odsłania przepiękne krajobrazy. Jeszcze tylko 3 – 3,5 km jeziorem i docieramy do mety etapu, na pięknym leśnym polu namiotowym. Mikrobusy już tam czekają, więc po 10 minutach jesteśmy w naszym obozowisku. Po obiadokolacji zbudujemy most linowy i spróbujemy się przeprawić przez rzekę.

Piąty dzień spływu /niedziela/

W ostatnim dniu wyprawy kajakowej, wyruszymy na najpiękniejszy odcinek Drawy. Spływ od jeziora Lubie do jeziora Wiry liczy 16 km. Woda jest krystalicznie czysta, a rzeka meandruje wśród wzgórz porośniętych sosnowym lasem. Pokonywane bystrza dostarczą adrenaliny i sprawdzą nasze umiejętności pływania kajakiem. Jezioro Wiry jest granicą poligonu wojskowego i tu zakończymy pięciodniową wyprawę kajakową. Zdajemy sprzęt i wracamy do samochodów i namiotów. Zakończenie spływu około godziny 16:00.

 

CENA: 350,00 zł  / osoba / bez wyżywienia

CENA: 580,00 zł  / osoba / z wyżywieniem

Bezpłatnie dzieci do 5 roku życia.
Studenci 10% zniżki.

 

CENA ZAWIERA:
  • kajaki, wiosła, kamizelki asekuracyjne
  • zarezerwowane i opłacone miejsca na polach namiotowych
  • w opcji z wyżywieniem – 4 x produkty na śniadanie i 4 x obiadokolacja
  • transport uczestników i kajaków na początek spływu i powrotny (do miejsca startu)
  • transportu bagażu uczestników wzdłuż trasy spływu
  • korzystanie ze szlaku wodnego w Drawieńskim Parku Narodowym
  • transport przez poligon (w wypadku gdy będą się odbywać ćwiczenia wojsk)
  • codzienną konsultację trasy z doświadczonym pilotem/instruktorem
  • ubezpieczenie NNW

 

NIEODPŁATNIE ZAPEWNIAMY:

 

CT Arbruka zastrzega sobie prawo odwołania spływu na 7 dni przed jego rozpoczęciem przy zbyt małej liczbie chętnych (poniżej 14 osób).

 

CZERWCOWY WEEKEND
TERMIN SPŁYWU SYMBOL
Czerwcowy weekend B1 B1+Wyżywienie

wypełnij formularz

Warunki uczestnictwa

Jeżeli pragną Państwo otrzymać dodatkowe informacje o ofercie lub uzgodnić indywidualne warunki – prosimy o kontakt telefoniczny 607 20 11 25 lub mailowy arkadia@arbruka.com